חדר הורים

למה לא כדאי לילד שלכם לומר לילד אחר - "זה לא נעים לי"

למרות שכל ילד למד את המשפט הזה בהקשר של הצקות וריבים, מתברר שמדובר בתגובה מורכבת מדי שלא משיגה את המטרה. איך בכל זאת הם צריכים להגיב כשילד מציק להם בקייטנה? ולמה גם לנו כדאי להימנע מהתגובה הזו?

להמשך קריאה>>

סיפור מהחיים

איש אחד צעד בסופרמרקט מאחורי אמא וילדה בת שלוש, שישבה בתוך עגלת קניות. כשהם עברו ליד מדף העוגיות, הילדה ביקשה עוגיות והאמא אמרה, "לא".

להמשך קריאה>>

5 דרכים פשוטות לגרום לילדים להקשיב

להמשך קריאה>>

הזמן המיוחד

כל הורה – בין אם עובד או לא, בין אם מגדל ילד אחד או יותר – מכיר היטב וחווה את העומס הרב שמזמנים החיים. אינטנסיביות של עשייה ודאגה, לפעמים תחושה של מרוץ נגד הזמן ממש כדי להספיק את כל המטלות הקשורות בבית, בפרנסה, בבריאות ובטיפול בילדים.

להמשך קריאה>>

לא, הילדים שלי לא רשומים לשום קייטנה

להמשך קריאה>>

הגננת ממליצה על ועדת שילוב: מה זה אומר?

להמשך קריאה>>

שימו את התסכול בצד: המפתח לחינוך טוב

להמשך קריאה>>

שלום לתמימות: איך מסבירים רוע לילדים?

להמשך קריאה>>

המלצה לספר: הרומן "בזה הבית" מאת אורנה לנדאו

הנושא של הורות הינו ללא ספק מוטיב מרכזי כשמדובר בטיפול ובהתבוננות על תהליכים בטיפול. החומר התיאורטי והמקצועי העוסק ב"הורות" מפגיש אותנו המטפלים עם היבטים שונים הקשורים לנושא, אך לא רק.

להמשך קריאה>>

המלצה לספר: "לגדול אחרת - עולמם הרגשי והחברתי של ילדים בעלי לקויות למידה, קשב וריכוז" מאת רונית פלוטניק

המלצה אודות הספר "לגדול אחרת – עולמם הרגשי והחברתי של ילדים בעלי לקויות למידה, קשב וריכוז. שפה חדשה להורים ומחנכים". כתבה: ד"ר רונית פלוטניק. הוצאת ספרים יסוד.

להמשך קריאה>>

אל תתערבו: 3 כללים שילמדו אותם להתמודד לבד

להמשך קריאה>>

"כלום לא מצליח לי!" ללמד ילד להיות ילד אופטימי

להמשך קריאה>>

"די, טיפש אחד!" איך לגרום לילדים להפסיק לקלל?

להמשך קריאה>>

5 כללים שישיגו לכם שקט עם ילדי ADHD

להמשך קריאה>>

המלצה לספר: "ידעתי ראשון" מאת איריס אייזדרופר-בר

"ידעתי ראשון " של איריס אייזדרופר בר הוא ספר שירים לילדים ונוער , העוסק בהומור ורצינות גם יחד בחיי היומיום של ילד ישראלי ומשלב בתוכו קוריוזים ותחושות הלקוחים מעולם הילדות, כתוב בחריזה מוסיקלית , ומאוייר בכישרון בידי בנה של המחברת , עמית בר

להמשך קריאה>>

חודש אלול – תתחדשו ותתעצמו!

לאחר שני חודשי דין (תמוז ואב) מגיע לו חודש אלול המביא עימו זמן של חסד, זהו שער הכניסה לשנה החדשה שתחל בתשרי. אומרים שאלוהים בחודש זה יורד לשדה ונמצא קרוב מאוד ולכן חשוב מאוד לעשות עבודה של צמיחה והתפתחות בחודש זה.

להמשך קריאה>>

איך תבחרו לילדים ספר טוב באמת?

להמשך קריאה>>

לפני שיוצאים לאירוע

לעיתים קרובות אנחנו מצפים מהילדים ש"יתנהגו יפה", ובצדק. בעיקר כשאנחנו יוצאים מחוץ לבית, לאירוע, לארוחה משפחתית, למפגש חברתי עם הילדים. מהר מאד מצבים כאלו הופכים לעיתים לרוויי מתח וכעס כלפי הילד או הילדה שלנו והחוויה כולה מקבלת גון שלילי ביותר, הן לנו והן לילד. יש הורים שאפילו מגיעים למצבים של ויתור על הפעילות כדי לא לחוש שוב את הרגשת הכישלון והבושה מול האחרים – "בשביל מה אני בכלל צריכה את זה? עדיף להישאר בבית מאשר לרוץ אחריו".

להמשך קריאה>>

קטלוג הספרים של בית י.ה.ל

בבית י.ה.ל ספריה הכוללת למעלה מ-450 ספרים ושעומדת לרשות מטופלי המרכז. ספרים אלה עוסקים בטיפול, בהתפתחות הילד, במשפחות ועוד.

להמשך קריאה>>

סדנת תזונה: לאכול בריאה גם בתקציב מוגבל

להמשך קריאה>>

מהי הדרכה הורית בבית י.ה.ל?

הדרכת הורים היא תהליך ייעוצי בו רוכשים הורים לילדים מיומנויות להתמודדות עם קשיי הילד והאתגרים היומיומיים שמייצרת ההורות. במרבית המקרים מומלץ כי שני ההורים ייקחו חלק בתהליך ההדרכה כדי לסייע ביצירת קו אחיד בהתמודדות. עם זאת, ההדרכה עשויה לתרום גם כאשר רק אחד מן ההורים משתתף בה

להמשך קריאה>>

אם שטופלה בבית י.ה.ל כותבת על חווית הטיפול

באמצע שכונת "שרת" מצטנע לו בניין חדש וצבעוני, אך גם שקט, כי כמעשה אומן, כך העשייה הטיפולית שם. הורים מגיעים כשבעיות תקשורת ו/או התנהגות הפוגעות בתקשורת שלהם עם ילדם או של ילדם עם הסביבה ומונעת ממנו התפתחות תקינה.

להמשך קריאה>>

הורים כמודל התנהגות

לא כל הקשיים של ילד נובעים ממה שקורה בבית. כך גם לא כל ההצלחות שלו קורות בזכות מה שקיבל מהוריו.

להמשך קריאה>>

תמונת אווירה
תמונת אווירה
תמונת אווירה
תמונת אווירה
תמונת אווירה

Tivonet